Mamy nazwę Domu Hospicyjnego!

10 grudnia 2018 | admin

< Powrót

 

Kochani! W ostatnim czasie dość intensywnie zastanawialiśmy się nad nazwą Domu Hospicyjnego, który ma powstać w Zaleszanach. Stwierdziliśmy, że nazwa powinna być prosta, ciepła i dobrze oddająca misję Fundacji. Dlatego nazwaliśmy powstające dzieło – DOM ANIOŁKÓW!

Dlaczego aniołków? Naszymi podopiecznymi będą głównie nieuleczalnie chore dzieci. Gdy rozmawia się z takimi maluchami, przebywa w ich obecności, ma się wrażenie, jakby były one nieskazitelnie czyste. Rozmawiając z nimi ma się poczucie jakby ich serce było przeznaczone Niebu.

W ostatnim czasie składamy masę różnych wniosków wszędzie, gdzie się da. Prosimy o wsparcie firmy, różne instytucje, ale i nie zapominamy o Darczyńcach indywidualnych, od których dotychczas otrzymaliśmy najwięcej. Niektórzy zgłaszają się również, że chcieliby przeprowadzić zbiórki podczas zbliżającego się Orszaku Trzech Króli. Uzbrajamy wówczas wolontariuszy w puszki, identyfikatory i wszystkie inne potrzebne rzeczy. Dla nas to nie problem, ponieważ i tak mamy obecnie zgłoszoną zbiórkę publiczną w ministerstwie. Wówczas prosimy o tel lub maila:
534 007 006, kontakt@sellmark.com.pl

Harmonogram budowy

Na potrzeby niektórych wniosków musieliśmy przygotować harmonogram czekających nas prac. Dlatego postanowiliśmy się również podzielić nim z Wami. Tak będzie to wyglądało w wielkim skrócie przy założeniu optymistycznym:

02.2019 – uporządkowanie terenu pod budowę Domu Hospicyjnego
03.2019 – rozpoczęcie budowy, wyrównanie terenu oraz wykop kanałów pod fundamenty
04-06.2019 – wylanie fundamentów pod budowę Domu Hospicyjnego
06.2019-05.2022 – rozpoczęcie i kontynuacja budowy Domu Hospicyjnego
06.2022 – oddanie do użytku Domu Hospicyjnego dla Dzieci

Niektórzy pytają nas dlaczego zdecydowaliśmy się na budowę? Odpowiedź jest prosta. Dzięki powstaniu tego dzieła nieuleczalni chorzy będą mieli taką placówkę bliżej miejsca zamieszkania. Obecnie większość mieszkańców ze schorzeniami, którzy mieszkają na styku 3 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego muszą dojeżdżać po 100 km w jedną stronę. Brakuje takich miejsc w regionie. Zasadność projektu została potwierdzona pismem otrzymanym od Ministerstwa Zdrowia z października 2018 r.

Prezent na 5. urodziny Fundacji

W listopadzie świętowaliśmy 5. urodziny Fundacji Z Serca Dla Serca. Było wiele wspomnień, uścisków i radości z tego co udało się zrobić do tej pory. Mamy jednak świadomość, że przed nami jeszcze więcej pracy niż do tej pory.

Byłoby pięknie, gdyby każdy kto przeczyta te słowa zrobił mały prezent przyszłym podopiecznym Fundacji przekazując swoją cegiełkę pod budowę. Będziemy dozgonnie wdzięczni i nigdy nie zapomnimy wsparcia jakie udzielali nam ludzie dobrej woli.

Fundacja Z serca dla serca, ul. św. Jana Pawła II 7, 37-415 Kępie Zaleszańskie
BANK BGŻ 09 2030 0045 1110 0000 0322 0440
Tytułem: Darowizna


Wpłać