Rozpaczliwy Apel o Miłość – Akcja #NiewieleBrakuje

29 marca 2019 | admin

< Powrót

Apel, który tu zostawiam kieruję do Ciebie, ponieważ wierzę, że nie trafiłeś na tą stronę przypadkiem.

Mój apel jest prośbą płynącą z głębi serca, bo ufam, że jesteś osobą, która ma w sobie choćby odrobinę dobrej woli. Na początek mam małe porównanie. Czy uważasz, że to zdrowa sytuacja, gdy 160.000 zł wydaje się lekką ręką na BMW dla urzędników Lasów Państwowych, a na budowę Domu Hospicyjnego nie ma?! Właśnie tyle brakuje nam, aby ruszyć z budową.

Piszę to w stanie zniechęcenia, przygniecenia trudnościami, ale i z lekką nadzieją, że ktoś mnie wysłucha… Od kilkunastu miesięcy zbieramy na budowę Domu Hospicyjnego, w którym pomoc mają uzyskać dzieci i dorośli poszkodowani przez los na skutek choroby nowotworowej. W północnej części Podkarpacia nie ma dla takich osób bliskiej pomocy. Mieszkańcy, którzy znaleźli się w tej dramatycznej sytuacji muszą dojeżdżać na leczenie po 200 km w obie strony. Chcemy to zmienić, budując im Dom Aniołków w najbliższym otoczeniu. Tą lukę bardzo dobrze obrazuje poniższa mapka.

Dzięki uprzejmości Gminy Zaleszany uzyskaliśmy już działkę o pow. 1,5 h pod budowę. Mamy gotowy projekt budowlany, który czeka na realizację. Zebraliśmy już ponad połowę na prace przygotowawcze, ale wciąż brakuje ok. 160 tys. zł, aby mogła wejść na działkę firma budowlana. Pomogli i pomagają zwykli ludzie z całej Polski i tylko w nich nasza nadzieja…

Stan naszej zbiórki przedstawia się obecnie tak:

Chcemy, aby dzięki temu dziełu ludzie, którzy znajdują się w tej dramatycznej sytuacji mogli otrzeć już łzy, aby przestali płakać, a my abyśmy mogli im ulżyć. Chcemy pomagać walczącym z rakiem, takim osobom jak wspomniana TU Kornelia.

Każdy kto dołoży swój grosz, będzie miał swój udział w powstałym Domu Aniołków. Zgodnie z projektem ma on wyglądać tak:

Dlatego proszę jak tylko umiem, abyś dołożył swoją cegiełkę do tej budowy. Proszę Cię o wpłatę darowizny w wysokości 60 zł. Wyliczyliśmy, że tyle kosztuje 15 minut pracy jednego robotnika na budowie. Ta kwota zawiera robociznę i ułamkową część materiałów wykorzystywanych w kwadransie. Jeśli chcesz wpłacić więcej to przeliczniki przedstawiają się następująco:

60 zł – 15 minut pracy robotnika + materiały

120 zł – pół godziny pracy robotnika + materiały

240 zł – godzina pracy robotnika + materiały

Jeśli chcesz pomóc większą kwotą i opłacić np. dzień jego pracy lub dniówkę całej 10 osobowej ekipy budowlanej to jesteśmy otwarci na wielokrotność tej sumy.

Czasem jeden kamyk powoduje lawinę. Wierzę, że tak będzie w tym wypadku. Błagam o Twoją pomoc.

 

Z wielką nadzieją, że się uda

Karol Czernecki
Prezes Fundacji Z Serca Dla Serca
tel. +48 534 007 006
kontakt@sellmark.com.pl

 

P.S. Brakuje już naprawdę niewiele, aby firma budowlana mogła wejść na plac budowy. Dom Aniołków niebawem może ujrzeć światło dzienne! Każde 60 zł to 15 minut wykonanych prac na budowie przez 1 robotnika.

 

Dane do przekazania darowizny:

Fundacja Z Serca Dla Serca
ul. św. Jana Pawła II 7
37-415 Kępie Zaleszańskie

Nr konta do przelewów tradycyjnych z Polski i zagranicy:

BANK BGŻ
09 2030 0045 1110 0000 0322 0440

Tytułem: Darowizna na budowe hospicjum

IBAN: PL09 2030 0045 1110 0000 0322 0440
SWIFT (BIC): PPABPLPKXXX

 

Przycisk do płatności online lub PayPal:

 

AKTUALNA LISTA OSTATNICH DARCZYŃCÓW ZNAJDUJE SIĘ POD TYM LINKIEM 


Wpłać