Wolontariat


Ten filmik dobrze obrazuje czym jest siła zespołu. Mamy świadomość, że bez Waszej pomocy będzie nam znacznie trudniej rozwijać naszą Fundację i wybudować Dom Hospicyjny. Nie liczy się tylko wsparcie finansowe dobrych dzieł, ale też czas jaki chcemy poświęcić na ich rozwój. Dlatego prosimy Was o zaangażowanie się zgodnie ze swoimi predyspozycjami w jeden z naszych zespołów. Ich opis znajdziecie poniżej.

ZBUDUJ Z NAMI DOM HOSPICYJNY

Niektórzy mówią, że wspomnienia to jedna z rzeczy, których nie da się nam zabrać. Jeśli chcecie wspomnieć kiedyś, że zrobiliście coś dobrego, że braliście udział w budowie czegoś pięknego, to macie ku temu okazję.

Każdy z nas otrzymał czas i talenty, aby dobrze je spożytkować. Dziś jest możliwość pomóc w budowie dzieła, które będzie służyć najsłabszym i tym, o których świat nie chce mówić – ludzie schorowani i odchodzący z tego świata. Skontaktuj się z nami. Wyślij nam maila, SMS lub zadzwoń, a my przydzielimy Ci jedno z zadań do wykonaniu w ramach budowy Domu Hospicyjnego.

Możesz pełnić jedną z poniższych ról w naszej Fundacji. Każda osoba, która podejmie się współpracy otrzyma od nas następujące korzyści:

• prestiż i rozpoznawalność w swoim regionie
• promocja swojej marki osobistej
• informacja o pełnionej funkcji na stronie internetowej Fundacji Z Serca Dla Serca
• uczestniczenie w cyklicznych spotkaniach dotyczących strategii Fundacji
• darmowy udział w szkoleniach organizowanych przez Fundację
• przyznanie dyplomu Anioła Dobroci i zaświadczenie o odbywanym wolontariacie
• możliwość nawiązania relacji ze Sponsorami i Darczyńcami Fundacji
• promocja Wolontariuszy w mailingu Fundacji
• możliwość uczestniczenia w wywiadach i reprezentowanie Fundacji w mediach
• zespół wspierający w postaci innych Wolontariuszy
• możliwość uczestniczenia w wyjazdach organizowanych przez Fundację
• możliwość uzyskania wpisu do CV i rekomendacji o pełnionej funkcji

W której z poniższych ról się widzisz?

  1. Główny Koordynator
  2. Ekspert ds. Darczyńców i Sponsorów
  3. Ekspert ds. danych
  4. Ekspert ds. Treści
  5. Ekspert ds. Wydarzeń

Jeśli nie jesteś w stanie ocenić, którą funkcję chciałbyś pełnić w naszej Fundacji, wówczas podpowiedzią mogą być opisanych poszczególnych ról, które znajdziesz niżej. Jeśli jesteś już zdecydowany skontaktuj się z nami:

Fundacja Z Serca Dla Serca

Ul. św. Jana Pawła II 7, 37-415 Kępie Zaleszańskie

Email: kontakt@sellmark.com.pl

tel. 534 007 006 Karol Czernecki

Ekspert ds. Darczyńców

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na powyżej podany kontakt. Umawiamy spotkanie lub Skype, na którym uzbrajamy wolontariusza w materiały promocyjne naszej akcji. Wolontariusz przechodzi proces rekonstrukcji kontaktów, aby następnie ustalić harmonogram spotkań z potencjalnymi Darczyńcami. Członek tego zespołu bierze również udział w krótkim szkoleniu z fundraisingu.


Ekspert ds. Sponsorów

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na powyżej podany kontakt. Umawiamy spotkanie lub Skype, na którym uzbrajamy wolontariusza w materiały promocyjne naszej akcji. Wolontariusz przechodzi proces rekonstrukcji kontaktów, aby następnie ustalić harmonogram spotkań w firmach. Wspólnie przygotowujemy ofertę kierowaną do biznesu. Członek tego zespołu bierze również udział w krótkim szkoleniu ze sponsoringu.


Ekspert ds. Wydarzeń

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na powyższy kontakt. Umawiamy spotkanie lub Skype, na którym uzbrajamy wolontariusza w materiały promocyjne naszej akcji. Wolontariusz zostaje przeszkolony z zarządzania projektami i zainspirowany kilkoma przykładami wydarzeń. Wspólnie ustalamy termin ewentualnego projektu i plan promocji. Zdarza się, że członkowie tego zespołu wyjeżdżają na różne wydarzenia – zwykle weekendowe. Zajmują tam stoisko, rozmawiają z ludźmi i rozdają materiały promocyjne.

Członkom tego zespołu przekazujemy informacje o wydarzeniach, którymi jesteśmy zainteresowani. Podajemy kilka przykładowych stron w internecie, które osoba powinna regularnie śledzić. Zadanie polega na monitorowaniu raz na tydzień podanych stron lub podobnych. Chodzi o poinformowanie nas o wydarzeniach, na których moglibyśmy zabrać głos lub rozdać materiały promocyjne akcji.


Ekspert ds. Zbiórek

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na powyższy kontakt. Zadanie polega na zorganizowaniu w swojej lub innej parafii zbiórki na rzecz budowy Hospicjum. Najlepiej umówić się na spotkanie z ks. proboszczem (dobrze jeśli nas zna) i opowiedzieć o naszej akcji, o potrzebach. W razie umówienia spotkania z ks. proboszczem i dużych szans na organizację kwesty może przyjechać ktoś od nas osobiście. Na spotkaniu zazwyczaj proponujemy ks. proboszczowi konkretny termin. Po każdej Mszy Św. nasi wolontariusze stoją z koszyczkami i zbierają na budowę.


Ekspert ds. Treści

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na powyższy kontakt. Zadanie polega na napisaniu krótkiego newslettera (max 1 strona w Wordzie) lub newsa na stronę, na której się znajdujesz. Newsletter powinien się składać z nagłówka oraz z treści. Sama treść powinna spełniać jeden z trzech wymogów: informować o czymś ciekawym, dzielić się czymś śmiesznym lub edukować o czymś ważnym. Dobrze jeśli temat jest osadzony w temacie misji naszej Fundacji. Newsletter powinien być pisany raz na 3 tygodnie. Trzeba wysłać propozycję jego treści na adres mailowy podany powyżej.

 

Wyślij nam swoje zgłoszenie, a my prześlemy Ci krótką ankietę, która pomoże określić Ci Twoje predyspozycje.

Z góry dziękujemy za każdą minutę poświęconą temu dziełu!

Wpłać