O Fundacji

„Kiedyś doświadczyłem czym są ostatnie dni w życiu człowieka. Odwiedzałem moją babcię Urszulę podczas jej pobytu w hospicjum.

Pracowałem w Domu Dziecka i dotknąłem tragedii samotnych dzieci. Widziałem również uśmiechnięte buzie, ich radość, kiedy ktoś bezinteresownie poświęcał im uwagę i swój czas. Dziś proszę o pomoc dla nich. Wierzę, że nie jesteś tu przypadkiem – masz w sobie gigantyczną moc pomagania. Chcę, abyśmy wspólnymi siłami pomogli dzieciom, którym zostało niewiele czasu… pragnę, abyśmy zbudowali dla nich Dom Hospicyjny.

Dziś proszę Cię – pomóż mi.”


Założyciel i Prezes Fundacji

Fundacja Z Serca Dla Serca

powstała w 2013 roku i powołał ją Karol Czernecki – wieloletni działacz społeczny, pielęgniarz, którego doświadczenie choroby nowotworowej w rodzinie spowodowało chęć pomocy innym pacjentom.

Głównym celem Fundacji jest budowa Hospicyjnego Domu Aniołków dla dzieci, zmagających się z chorobą nowotworową z terenu województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

 

Dlaczego budujemy hospicjum dla dzieci?

Na styku 3 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, jest wielka luka na mapie hospicjów. Mali pacjenci przebywają w placówkach oddalonych o ponad 100 km od ich domów. Rodzice często tracą kilka godzin na dojazdy do swoich Aniołków, a przecież mogliby ten czas spędzać ze swoimi dziećmi. Chcemy to zmienić i wybudować hospicjum bliżej ich domów.