O NAS

„Kiedyś doświadczyłem czym są ostatnie dni w życiu człowieka. Odwiedzałem moją babcię Urszulę podczas jej pobytu w hospicjum.

Pracowałem w Domu Dziecka i dotknąłem tragedii samotnych dzieci. Widziałem również uśmiechnięte buzie, ich radość, kiedy ktoś bezinteresownie poświęcał im uwagę i swój czas. Dziś proszę o pomoc dla nich. Wierzę, że nie jesteś tu przypadkiem – masz w sobie gigantyczną moc pomagania. Chcę, abyśmy wspólnymi siłami pomogli dzieciom, którym zostało niewiele czasu… pragnę, abyśmy zbudowali dla nich Dom Hospicyjny.

Dziś proszę Cię – pomóż mi.”


Założyciel i Prezes Fundacji

Fundacja Z Serca Dla Serca

powstała w 2013 roku i powołał ją Karol Czernecki – wieloletni działacz społeczny, pielęgniarz, którego doświadczenie choroby nowotworowej w rodzinie spowodowało chęć pomocy innym pacjentom.

Głównym celem Fundacji jest budowa Hospicyjnego Domu Aniołków dla dzieci, zmagających się z chorobą nowotworową z terenu województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

 

Dlaczego budujemy hospicjum dla dzieci?

Na styku 3 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, jest wielka luka na mapie hospicjów. Mali pacjenci przebywają w placówkach oddalonych o ponad 100 km od ich domów. Rodzice często tracą kilka godzin na dojazdy do swoich Aniołków, a przecież mogliby ten czas spędzać ze swoimi dziećmi. Chcemy to zmienić i wybudować hospicjum bliżej ich domów.

ZESPÓŁ FUNDACJI

Poznaj zespół Fundacji „Z Serca Dla Serca”.
Karol Czarnecki

Karol Czarnecki

Prezes Fundacji

Fundator i Prezes Fundacji „Z Serca Dla Serca”. Pomysłodawca i inicjator budowy Domu Aniołków. Osobiście pisze listy i maile do Darczyńców. I bardzo to lubi.
Telefon: 534 007 006
E-mail: karol@domaniolkow.pl

Marcin Stefanik

Marcin Stefanik

Koordynator ds. zbiórek

Odpowiada za ogólnopolską zbiórkę na budowę Domu Hospicyjnego, współpracując ze szkołami, instytucjami i organizacjami. Pilnuje terminów, miejsc i zadań.
Telefon: 534000037
E-mail: marcin@domaniolkow.pl

Ewa Kochan

Ewa Kochan

asystentka, wolontariuszka

Przygotowuje i koordynuje wysyłkę listów oraz odpowiada za prowadzenie sekretariatu Fundacji. Dzięki niej każdy dokument jest na swoim miejscu.
Telefon: 153 000 016
E-mail: ewa@domaniolkow.pl

Iwona Hara

Iwona Hara

wolontariusz

Wolontariuszka, pomaga w przygotowaniu, pakowaniu i wysyłce korespondencji oraz materiałów promocyjnych. Jej zaangażowanie przyspiesza działanie fundacji.
Telefon: 153 000 016
E-mail: kontakt@zsercadlaserca.org

Łukasz Laskowski

Łukasz Laskowski

Grafik, wolontariusz

Grafik, odpowiada za obecność fundacji w mediach społecznościowych.
Telefon: 153 000 016
E-mail: kontakt@zsercadlaserca.org

DOKUMENTY FUNDACJI:

SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI:

POTRZEBUJĘ POMOCY! CHCĘ PROSIĆ O WSPARCIE.